T o u r i s t   I n f o r m a t i o n   B e c h y n ě  
Turistické informační centrum ve městě Bechyni   
           


Turistické informace
v Bechyni

Prohlídky města,
kláštera a okolí

Dvouhodinové průvodcované výlety do okolí

Památky, muzea a galerie
ve městě Bechyni

KE STAŽENÍ:

.NABÍDKA A CENÍK
.UBYTOVÁNÍ
.FIRMY,SLUŽBY,INSTITUCE
.MAPA MĚSTATourist Information Bechyně
Ilona Davey
náměstí T.G.M. 5
IČ 10318950
DIČ CZ6062221671

PROVOZNÍ DOBA:
BŘEZEN-KVĚTEN 2024
pondělí-neděle
9.00-17.00

ČERVEN-ZÁŘÍ 2024
pondělí-neděle
8.00-19.00


Tel.:
381 213 822
602 843 442


E-mail:
touristinformationbechyne@gmail.com


Památky, muzea, galerie a turistické cíle města Bechyně:

Klášter s kostelem Nanebevzetí panny Marie

Klášter Bechyně stojí na skále nad řekou Lužnicí. Původní stavba patrně z konce 13. století zanikla během husitského dobývání Bechyně roku 1422, na konci 15. století byl klášter v duchu pozdní gotiky znovu vystavěn. Obsahuje největší soubor sklípkových kleneb u nás. Dnes je opět majetkem františkánského řádu. Součástí areálu je i klášterní zahrada s možností příjemného posezení a krásným výhledem na údolí Lužnice rámované obloukem bechyňského mostu.

Zámek Bechyně

V místě pravěkého a raně středověkého hradiště nechává majitel Přemysl Otakar II. po roce 1268 vybudovat kamenný hrad, koncem 15. století byl hrad rodem Šternberků pozdně goticky přestavěn, jeho současný vzhled je výsledkem stavebních úprav a rozšíření za Petra Voka z Rožmberka. Během letní sezóny je zámek přístupný veřejnosti a konají se zde nejrůznější kulturní akce.
www.panstvi-bechyne.cz

Kostel sv. Matěje

Kostel sv. Matěje je dominantou náměstí T.G.Masaryka. Původní stavba snad ze 13. století několikrát přestavována, nejvýznamněji počátkem 17. století, kdy byla přistavěna i věž, jedna z dominant města s krásným rozhledem po okolí. V baroku kostelu upraven štítem nad presbytářem. Historicky zajímavé vnitřní zařízení kostela pochází převážně ze 16.-18. století.
Vyhlídková věž kostela je přístupná:
květen, červen, září a říjen so a ne 10 - 17 hod, červenec a srpen denně 10 - 17 hod, mimo sezonu dle dohody na tel. 725 580 066, e-mail mvad@seznam.cz

Kostel sv. Michaela

Kostel sv.Michala leží mimo původní historické centrum města. Jedná se o raně barokní hřbitovní kostelík (1670) zajímavý svým centrálním kruhovým půdorysem představuje jednu z nejstarších raně barokních centrál u nás. V sezóně je přístupný veřejnosti a pořádají se v něm kulturní akce a obřady. Na přilehlém starém hřbitově je rozsáhlý soubor litinových křížů.

Alšova jihočeská galerie - Mezinárodní muzeum keramiky

Mezinárodní muzeum keramiky AJG - najdete zde výstavy keramiky ze sbírek z mezinárodních keramických sympozií a z depozit AJG a současnou uměleckou tvorbu. Galerie je umístěna v ulici Novodvorská 301. Otevřena je celoročně.
www.ajg.cz

Městské muzeum

Městské muzeum najdete na náměstí TGM. Nabízí stálou expozici z historie města a jeho okolí. V galerii se konají sezónní výstavy a workshopy.
www.muzeum-bechyne.cz

Hasičské muzeum

Nejstarší hasičké muzeum v ČR provozuje místní organizace SDH. K vidění je zde hasičská historická technika, výstroj, výzbroj, tiskoviny, slaměné koše, píšťaly, berlovky, miniatury stříkaček, uniformy, zahraniční přilby a vyznamenání. Nachází se u autobusového nádraží.
www.sdhbechyne.cz

Muzeum turistiky

Muzeum turistiky bylo v Bechyni otevřeno v roce 2006 a je to vůbec první muzeum tohoto zaměření v České republice. Muzeum se nachází v budově bývalé židovské synagogy v Široké ulici, nedaleko od náměstí T.G.Masaryka. Muzeum dokumentuje vývoj turistiky u nás i v Evropě, vývoj Klubu českých turistů včetně jeho činností, historických objektů. Představuje významné osobnosti Klubu českých turistů. Podrobná interaktivní elektronická mapa prezentuje více než 200 rozhleden na území celé České republiky. Součástí muzea je stálá expozice „Historie židovských obcí na Bechyňsku“.
www.kct.bechynsko.cz

Galerie Zámecká sýpka

V zámeckém parku je od června do září veřejnosti přístupna Galerie Zámecká sýpka, ve které je prezentováno současné umění.

Galvína - prodejní galerie

Galerie na Libušině ulici byla otevřena v létě 2012. V galerii probíhá stálá prodejní výstava keramiky a výtvarného umění, především místních autorů. Doplňkovým sortimentem jsou kvalitní moravská i zahraniční vína stáčená i lahvová.
www.galvina.cz

Bechyňský most zvaný Bechyňská duha

Bechyňská duha je most, který byl postaven podle projektu Eduarda Viktory, dokončen byl k 10. výročí republiky 28.10.1928. Nejvyšší železobetonový oblouk v tehdejší ČSR, výška nad hladinou řeky 50 m, rozpětí oblouku 90m a délka 203,38 m. Most je určen pro silniční i železniční dopravu.

Historická železnice Bechyně - Tábor

Železnice na trase Tábor-Bechyně byla postavena jako první elektrifikovaná dráha na území Rakouska Uherska, dokončena roku 1903. Trať, která původně končila před Bechyní v místě starého nádraží, byla po dostavbě mostu v roce 1928 protažena až do města.

Lázně

Lázeňství v Bechyni má dlouhou tradici, která zde trvá již přes 300 let. Komplex lázní je umístěn na klidném okraji města, nedaleko vlakového nádraží. V areálu lázní se nachází několik budov, ve kterých je hostům poskytováno ubytování a krásný lázeňský park.
www.laznevbechyni.cz
www.laznejupiterbechyne.cz© Tourist Information Office Bechyne, 2009